Įspūdžiai iš vizitų

Vizitas Vokietijoje, Delmenhorsto mieste, 2013 m. vasario 3-8 d.

IMG_3991 IMG_3995
IMG_4040 IMG_4058

2013 m. vasario 3 – 8 d.  buvome Vokietijos Respublikos Delmenhorsto  mieste. Vyko projektas „Europe – my country“.

Dalyviams išdalinti specialiai pagaminti kalendoriai, kuriuose vaizduojamos projekte dalyvaujančių šalių vėliavos ir susitikimai.

Pirmą dieną  suorganizuotas  Comenius projekto dalyvių sutikimas, su vyriausybės atstovais ir žurnalistais.

Kitą dieną turėjome pristatyti savo šalių įžymius žmones.

Pabaigoje ilgai diskutavome apie „atomo“ papuošimą ir sujungimą. ( vienas iš galutinių projekto produktų).

Vyko kultūrinis vakaras, kurio metu žaidėme šalių žaidimus, dainavome dainas, bendravome ir bendradarbiavome geriau pažindami vieni kitus.

Vizitas Lenkijoje, Bogumileko mieste, 2013 m. gegužės 20-24 d.

P10804002 P10804241
P10804571 P10804661

2013 m. gegužės 20-24 d. vykome į Lenkijos Respubliką, labai gerai projekto koordinatorių suorganizuotus susitikimus ir išvykas.

Lankėmės Veličkos druskų kasykloje,  mažame kultūriniame mieste po žeme.

Keliavome į Vavelio pilį, Lenkijos karalių rezidenciją. Buvome  katedroje, puoštoje istoriniais simboliais bei gėlių akcentais, matėme čia įrengtus valdovų kapus. Daug malonių prisiminimų ir žavesio paliko ekskursija po Krokuvos senamiestį.

Projekto dalyvių ugdymo įstaigoje vaikai labai išradingai pristatė kiekvieną šalį, buvo suorganizuota visos dienos programa.

Susitikimo pabaigoje projekto dalyviai sudėliojo bendrą visų šalių herbariumą.

Dalyvavimas  Comenius projekte suteikia galimybę mokyklos bendruomenės nariams susipažinti su gerąja patirtimi, tobulinti užsienio kalbos gebėjimus, įkvepia naujiems darbams. Mokiniai  turėti galimybę susirasti naujų draugų bei lengviau pritapti visuomenėje.

Vizitas Didžiojoje Jungtinėje Karalystėje,  Straudo mieste, 2013 m. rugsėjo 23-27 d.

DSC01991 DSC02018
DSC02042 DSC02070

2013 m. rugsėjo 23-27 d. vykome į Didžiosios Britanijos Karalystės Straudo miestą .Vyko projektas „Europe – my country“.

Pirmąją  dieną  suorganizuotos visų šalių sporto varžybos ir Comenius projekto dalyvių sutikimas.

Žaisdami  „Euro game“ žaidimą, labai daug sužinojome apie visų šalių ( Belgijos, Ispanijos, Vokietijos, Lenkijos, Anglijos ir Slovėnijos)  tradicinius patiekalus, vėliavas, įžymius žmones, įžymias vietas.

Turėjome puikų muzikinį vakarą su dainomis ir šokiais.

Aplankėme Elžbietos II –osios rūmus, Princesės Dianos mėgstamą parką, Katedrą, kurioje buvo filmuojamas Haris Poteris. Architektūriniai paminklai, kitos žymios vietos paliko  įspūdį.

Dalyvavimas Comenius projektuose gali  padėti keisti mūsų valstybės, švietimo ir socialinę politikas  žmonių su negalia atžvilgiu, nes mes galime dalintis savo patirtimi, bendrauti ir bendradarbiauti siekiant bendrų tikslų,  mokytis vieniems iš kitų, pažinti vieni kitus ir tobulėti, būti savarankiški, kūrybiški, pasitikintys savimi.