Spec. profesinis ugdymas

Siuvinių gamintojo mokymo programa

 

Būsimieji siuvinių gamintojai teoriniuose užsiėmimuose mokomi siūti ir siuvinėti, sukirpti audinius, dirbti su įvairiomis siuvimo mašinomis, lygintuvais, paruošti piešinį ir perkelti jį ant audinio, taisyti drabužio trūkumus ir kt. Iš viso mokoma 13 dalykų.
Praktinis mokymas vyksta mokyklų dirbtuvėse, siuvimo įmonėse. Praktinio mokymo trukmė – 49 savaitės.
Baigus siuvinių gamintojo mokymo programą ir, įgijus vidurinį išsilavinimą, mokymąsi galima tęsti pagal aukštojo mokslo gamybos ir perdirbimo studijų krypties programas.
Siuvinių gamintojo mokymo programa skirta asmenims, turintiems nebaigtą pagrindinį išsilavinimą ir sulaukusiems 14 metų.

Mokymo programa skirta rengti siuvinių gamintojus, gebančius paruošti siuvinių medžiagas ir siuvimo priedus gamybos procesui, sukirpti siuvinių medžiagas ir komplektuoti detales, siūti siuvinių detalių sudedamąsias dalis ir jungti jas į gaminį, atlikti baigiamąją gaminių apdailą ir apskaitą. Mokslas trunka 3m.
Siekiant šių tikslų būsimieji siuvinių gamintojai teoriniuose užsiėmimuose mokomi siuvimo ir siuvinėjimo technologijos, audinių sukirpimo ir konstravimo pagrindų, specialaus piešimo, piešinio paruošimo ir perkėlimo ant audinio, žaliavų, audinių ir siūlų savybių, asortimento, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų naudojimo ir priežiūros, vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detalių siuvimo, darbo su universaliomis siuvimo ir kt.
Praktinis mokymas vyksta mokyklų dirbtuvėse, siuvimo įmonėse. Praktinio mokymo trukmė – 49 savaitės. Jo metu įtvirtinami ir tobulinami audinių sukirpimo, drabužių siuvimo ir taisymo, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų naudojimo ir kt. gebėjimai.
Programa baigiama kvalifikacijos egzaminu. Baigusiajam suteikiama siuvinių gamintojo kvalifikacija ir pagrindinis išsilavinimas.
Baigus siuvinių gamintojo mokymo programą ir, įgijus vidurinį išsilavinimą, mokymąsi galima tęsti pagal aukštojo mokslo gamybos ir perdirbimo studijų krypties programas.
Siuvinių gamintojo mokymo programa skirta asmenims, turintiems nebaigtą pagrindinį išsilavinimą.

Būsimieji siuvinių gamintojai teoriniuose užsiėmimuose mokomi siuvimo ir siuvinėjimo technologijos, audinių sukirpimo ir konstravimo pagrindų, specialaus piešimo, piešinio paruošimo ir perkėlimo ant audinio, žaliavų, audinių ir siūlų savybių, asortimento, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų naudojimo ir priežiūros, vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detalių siuvimo, darbo su universaliomis siuvimo mašinomis ir kt.
Praktinis mokymas vyksta mokyklų dirbtuvėse, siuvimo įmonėse. Praktinio mokymo trukmė – 49 savaitės. Jo metu įtvirtinami ir tobulinami audinių sukirpimo, drabužių siuvimo ir taisymo, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų naudojimo ir kt. gebėjimai.
Siuvinių gamintojo mokymo programa skirta asmenims, turintiems nebaigtą pagrindinį išsilavinimą.

 

 

Pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje mokymo programa

 

Mokymo programa skirta parengti pagalbininką (pagalbininkę) namų ūkyje, Mokslas trunka 3m.
Būsimieji pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje darbuotojai susipažįsta su:
Namo išorės ir vidaus patalpų priežiūra:  sienų paruošimu remontui: (plovimu, valymu, glaistymu, gruntavimu), grindų paruošimu remontui, paviršių paruošimu apmušalų klijavimui, paviršių paruošimu plytelių klijavimui, sienų remontu, grindų remontu, apmušalų klijavimu, plytelių klijavimu, patalpų paskirtimi (vonia, tualetu, virtuve, sandėliais), sanitariniais mazgais, įrankiais (kanalizacijos valymo lynais, santechniniais raktais, valymo gyvatukais, sriegimo įrankiais ir kt), statybinėmis medžiagomis ir jų naudojimu, buitine chemija.
Sodo ir daržo priežiūra:  laistymo sistemomis, dirvožemiu, trąšomis, sėklomis, sodinukais, medžių ir krūmų rūšimis, genėjimu, priežiūros įrankiais.
Smulkių buities darbų atlikimu:  maisto gamyba, maisto produktų laikymu, maisto atsargomis, stalo serviravimu, mezgimu, nėrimu, siuvimu, siuvinėjimu, skiautiniais, floristika, bendravimo įgūdžiais, buitine technika (skalbimo mašinomis, virykle, virtuviniais kombainais, virduliais, indaplove, mikrobangų krosnelėmis, džiovyklomis, skalbimo mašinomis, laidynėmis, siuvimo mašinomis, skalbimu, lyginimu, džiovinimu, dėmių išėmimu, balinimu, skalbimo priemonėmis, audiniais (baltininiais, sukneliniais, kostiuminiais, paltiniais), pluoštais (natūraliais, sintetiniais, mišriais).
Praktinis mokymas vyksta mokyklos bazėje, mokymo trukmė – 4020 valandų. Gamybinė praktika atliekama šiltnamiuose, botanikos sode, statybos bendrovėse, namų ūkiuose, jos trukmė 600 valandų. Gamybinės praktikos metu įtvirtinami ir tobulinami praktiniai gebėjimai.
Programa baigiama kvalifikaciniais egzaminais: teoriniu ir praktiniu.
Mokiniai, įgiję šią kvalifikaciją, galės padėti paruošti remontui namo išorę ir vidaus patalpas, atlikti nesudėtingus apdailos ir remonto darbus, prižiūrėti pagalbines patalpas, saugiai naudoti statybines medžiagas, įrankius ir mechanizmus, sodinti ir prižiūrėti sodo ir daržo augalus, tvarkyti veją, dekoratyvinius krūmus ir vaismedžius, ruošti nesudėtingus patiekalus, skalbti ir lyginti drabužius, daryti nesudėtingus rankdarbius.
Pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje mokymo programa skirta specialiųjų poreikių asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą.

Būsimiems pagalbininkams (pagalbininkėms) namų ūkyje teorinių ir praktinių užsiėmimų metu dėstomi šie dalykai: grindų remonto darbų pagrindai, patalpų remonto darbų pagrindai ir valymas, darbuotojų sauga ir sveikata, vandens šildymo sistemos ir sanitarinių mazgų priežiūra buities darbai, daržininkystės pagrindai, gėlininkystės pagrindai, mažosios mechanizacijos pagrindai, floristika, gamtosaugos pagrindai, asmens higiena, rankdarbiai, psichologijos ir socialinės kompetencijos pagrindai, ekonomikos ir verslo pagrindai, buitinių prietaisų priežiūra ir naudojimas, gamybinė praktika ir bendrakultūriniai dalykai.
Praktinis mokymas vyksta mokyklos bazėje, mokymo trukmė – 4020 valandų. Gamybinė praktika atliekama šiltnamiuose, botanikos sode, statybos bendrovėse, namų ūkiuose. Gamybinės praktikos metu įtvirtinami ir tobulinami praktiniai gebėjimai.

Pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje kvalifikaciją galima įgyti profesinio mokymo įstaigoje, kuri vykdo Pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje mokymo programą.
Įgiję pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje kvalifikaciją gali dirbti namų ūkiuose.

Asmuo, įgijęs pagalbininko (pagalbininkės) namų ūkyje darbuotojo kvalifikaciją turi:
– gebėti padėti atlikti pastatų priežiūros ir remonto darbus,
– padėti atlikti sodo ir daržo priežiūros darbus,
– padėti atlikti namų ruošos darbus.
– mokėti dirbti tvarkingai, kruopščiai, atsakingai.